Pelgrimeren in groningen

de Meent
Datum: zaterdag 5 oktober 2019 09:00 - 15:00

Locatie: Vertrek bij de Meent

groningsepelgrimage pkn anloo zuidlarenBinnenkort gaan we weer pelgrimeren. We verzamelen 25 mei om 8.30 uur bij De Meent. Dit keer vertrekken we richting het Hogeland. We wandelen van Uithuizen naar Zandeweer en via Doodstil weer terug, een route van 8 kilometer. In dit gebied zijn prachtige kerken om bij stil te staan. In Uithuizen staat een neogotische rooms-katholieke, de Sint-Jacobus de Meerderekerk, die werd gewijd aan de apostel Jakobus en de PKN Jacobikerk, gebouwd in de eerste helft van de 13e eeuw. De toren, althans het onderste gedeelte, is ouder dan het kerkgebouw en dateert uit de 12e eeuw.

De kerk van Zandeweer is een klein middeleeuws kerkgebouw en dateert uit het begin van de dertiende eeuw. De vrijstaande toren is gebouwd in de vijftiende eeuw en bevat twee klokken uit 1467. De kerk werd mogelijk gebouwd door monniken van de Abdij van Aduard of door monniken van het Klooster Bloemhof te Wittewierum. Afhankelijk van de afspraken die we kunnen maken met de plaatselijke 'kosters' gaan we zeker een van de kerken aan. En natuurlijk wandelen we bij terugkomst in Uithuizen door de tuinen van de Menkemaborg en nemen daar een kop koffie of thee. Lunchpakket meenemen is een goed idee. We verwachten om 15.00 uur terug te zijn in Zuidlaren. Info en opgave: Triny van der Ploeg (tvdploeg@pknanloozuidlaren.nl) of Wilma de Groot (wdegroot@pknanloozuidlaren.nl).
Graag even aangeven of je de beschikking hebt over een auto.

 

 

E-mail
tvdploeg@pknanloozuidlaren.nl

 

Alle datums


  • zaterdag 5 oktober 2019 09:00 - 15:00
  • zaterdag 16 mei 2020 09:00
  • zondag 5 januari 2020 12:00

Inloggen

Login met uw gebruikersnaam en wachtwoord.
Nog geen account? Klik op registreer.

Copyright © 2020 PKN Anloo - Zuidlaren